Karbon Film Yerden Isıtma Sistemi Nedir?

Karbon film yerden ısıtma sistemi, her türlü zemine kolaylıkla uygulanabilen, kullanımı kolay termal konfor için iç mekan iklim kontrolünü sağlayan bir elektrikli merkezi ısıtma şeklidir.

 

Karbon film ile yapılan zeminden ısıtma sistemlerinde, zemin ahşap yada parke ise döşemenin altına uygulama yapılabilmektedir. Fakat müşteri isteğine bağlı olarak döşeme üzerine de uygulama yapılabilmektedir.

 

Yarım milimetre (0.5 mm) kalınlığında olan karbon film herhangi bir kod seviyesi oluşturmaz.

Karbon Film Isıtıcı

Ücretsiz Fiyat Teklifi Hemen Arayın!

Yerden Isıtma Nasıl Çalışır

Yerden Isıtma Nasıl Çalışır

Daha önceleri, yerden ısıtma sistemleri ev ve ofis ısıtma sistemlerinde lüks olarak görülebilmekteydi. Fakat teknolojinin hızla ilerlemesi ve yeni teknolojilerin yaygınlaşması ile birlikte zemin ısıtma sistemlerinde maliyet oranları minimum seviyeye çekildi.

 

Gelişmiş teknoloji sayesinde karbon film ısıtıcılar, maliyet oranını düşürerek, istenilen her türlü zemine kolayca uygulanabilmektedir. Karbon film ısıtıcı bu tür uygulamalarda, yerden ısıtmayı etkili, konforlu ve ekonomik hale getirmiştir. Artık soğuk zeminden kaynaklanan soğuk ayaklarınız olmayacak.

 

Tahmin edebileceğiniz gibi, halı, parke gibi zeminin altına uygulanabilen karbon film, elektrik kontrol paneli sayesinde istenilen ısı ayarı yapılabilmektedir. Zeminin her santimini düşük bir sıcaklıkta (üzerinde yürümek rahattır) ısıtarak, ısıyı odanın her tarafına eşit olarak yaymaktadır. Bu sayede odanın her tarafı eşit miktarda ısıtılmaktadır.

 

Yerden ısıtma sistemi, tüm ısının odaya taşınmasını ve zeminde ısının boşa harcanmamasını sağlayan bir yalıtım malzemesi ile kaplanmaktadır.

Yerden Isıtma Hizmetlerimiz

Okul Kreş Isıtma

Kullanılan malzemelerin yüksek kaliteli ve güvenli olması sebebiyle okul ve kreşlerde elektrikli yerden ısıtma sistemi kolayca uygulanabilmektedir.

Balkon Isıtma

Balkonlarda kolayca uygulama yapılabilen elektrikli zemin ısıtma sistemi sayesinde kışlar çok daha ılık geçecek.

Cami Isıtma

Cami yerden ısıtma sisteminde dilediğiniz saf ve uzunlukta ısıtma işlemi yapılabilmektedir. Hızlı kurulum,1 günde teslim.

Yerden Isıtmanın Faydaları

Sıcak Zemin

Yerden ısıtma sistemlerinin en temel faydalarından biri, uygulaması yapılan zeminin her santimetresi eşit ısıda olmasıdır. Isı zeminden hafifçe yukarı doğru yayıldığından tüm alan eşit bir sıcaklığa ulaşır.

Yerden Isıtma Verimlidir

Karbon film ısıtıcılar sayesinde çok daha düşük sıcaklıklarda kullanır ve çok daha geniş bir yüzey alanını kapladığı için odayı verimli bir şekilde ısıtabilir. Bu nedenle diğer ısıtma yöntemlerine göre daha verimlidir.

Yerden Isıtma Güvenlidir

Yerden ısıtmanın açıkta sıcak veya keskin kenarları yoktur. Küçük çocuklar ve yaşlılar için güvenli bir seçenektir. Ortam koşullarını kötüleştirebilecek toz hareketlerinden arınmış sıcaklık sağladığın için alerjisi olanlar için harikadır.

Yerden Isıtma Uygulama Alanları

Yerden ısıtma Uygulama Alanları

Halı Altı Isıtma

Kullanılan malzemelerin inceliği sayesinde halı altında hiç bir zaman varlığını hissetmeyeceksiniz. Hissedeceğiniz tek şey sıcaklık.

Parke Altı Isıtma

Dilediğiniz oda için parke alttan ısıtma uygulanabilmektedir. Karbon film ısıtıcı ile zemine kolayca ısıtma işlemi gerçekleştirilir.

Cami Halı Altı Isıtma

Camilerde kolaylıkla uygulanabilen halı altı ısıtma sistemleri. İstenilen saf ve uzunlukta uygulama imkanı ile bütçe dostu.

Ücretsiz Fiyat Teklifi Hemen Arayın!

Yerden Isıtma Hakkında Merak Ettikleriniz

Yerden ısıtma, cami, ev, ofis, balkon ya da ısıtmak istediğiniz herhangi bir yer için karbon film paneller kullanılarak zeminden uygulanan ısıtmanın verimli ve ekonomik bir yoludur.

Yerden ısıtma maliyeti, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne ve daha öncesinde yapılan yalıtım kalitesine bağlıdır. Uygulaması yapılacak alanın yalıtımı ne kadar iyi ise enerji tasarrufu o kadar fazladır. Ortalama m² fiyatları da dahil olmak üzere daha fazla bilgi için, bizimle iletişime geçin. +90 536 432 47 65

Yerden ısıtma, halı, fayans, işlenmiş ahşap ve laminat parke dahil çoğu zemin kaplamasının altında kullanılabilir.

Karbon film ile yapılan yerden ısıtma sistemlerinde, zemin üzerinde en fazla 0.5cm-0.7cm yükselme oluşur. Zeminde daha fazla yükselme söz konusu değildir.

Kesinlikle her hangi bir zararı söz konusu değildir. Dikkat etmeniz gereken tek nokta, parkenizin düşük sıcaklıklarda zarar görmeyen bir malzeme olması önemlidir. Bunu parke imalatçınız ile görüşüp bilgi alabilirsiniz.

Karbon film ısıtıcılar, kontrol panelinden açma işlemi gerçekleştikten hemen sonra ısınma işlemi başlar. Beklemenize gerek kalmaz. Zeminin üstüne yerleştirilen yerden ısıtma, çok hızlı bir şekilde ısınır. Fakat parke altına yapılan ısıtma sisteminin ısınması daha uzun sürebilir, ancak ısısını daha uzun süre korur ve tam gerektiği zaman doğru miktarda ısıyı sağlayacak şekilde kolayca programlanabilir.

Açıkta kalan sıcak yüzeyler gizlendiğinden ve toz tutucular çıkarıldığından, yerden ısıtma daha güvenli ve daha sağlıklıdır. Evinizdeki cereyan ve soğuk noktaları ortadan kaldırmaya yardımcı olan kontrollü ve rahat bir ısı kaynağı sunarlar.